OTEVŘENÍ KOMUNITNÍHO CENTRA PRO VÁLEČNÉ VETERÁNY

Dobrá věc se opravdu podařila a dne 24. 11. 2016 bylo slavnostně otevřeno „Komunitní centrum válečných veteránů“ na ulici Dobrovského za přítomnosti ministra obrany MgA. Martina Stropnického, primátora města Brna Ing. Petra Vokřála a starostky městské části Královo Pole paní Ing. Karin Karasové. Hosty prováděl ředitel centra, válečný veterán a kapitán v záloze Ing. Karel Černoch, který je zároveň i předsedou Jihomoravské krajské jednoty Československé obce legionářské. Po milém projevu ministra obrany byl vyznamenán ředitel Vojenské nemocnice Brno plk. Ing. Antonín Vodák, pod nějž centrum spadá.

Poděkování z úst Ing. Karla Černocha patřilo i naší nadaci, která stála u zřízení „Komunitního centra válečných veteránů“ od samého počátku. Právě s myšlenkou na založení centra přišla paní ředitelka Miloslava Vepřeková, velká obdivovatelka brig. gen. Bočka. Při malé slavnosti, která se po otevření centra konala v Klubu Univerzity obrany, osobně předala panu generálovi dárek v podobě obrazu – zarámované fotografie, na níž je zvěčněn v kokpitu spitfiru. S podobným strojem totiž létal za II. světové války a letos ve svých 93 letech si to opět zopakoval u příležitosti svých narozenin.

Nesmíme zapomenout ani na projev rektora Univerzity obrany brig. gen. prof. Ing. Bohuslava Přikryla, Ph.D., který poděkoval všem, kteří se na založení „Komunitního centra válečných veteránů“ podíleli. Pár fotografií z otevření centra vám přiblíží krásnou atmosféru slavnosti a také vás zavede do dětského koutku, který naše nadace zařídila.