VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ „TEN DRUHÝ ŽIVOT“ NA PRAŽSKÉM HRADĚ

Poslední zastavení putovní výstavy fotografií našich vojáků na misích v zahraničí „Ten druhý život“ pod záštitou ministra obrany Martina Stropnického je v cíli. Tentokrát je hostitelem Pražský hrad.

Pod arkádami Starého královského paláce výstava nabízí pohled na život ve vzdálených misích – Kosova, Afghánistánu, Iráku a Mali.

Zahájení se konalo v Brně na hradě Špilberk, výstava dál pokračovala v Olomouci, v Jaderné elektrárně Dukovany, přestěhovala se i do Ostravy, na zámek Lednice, do Třeboně, a jak již bylo řečeno, nakonec zakotvila na Pražském hradě.

Slavnost byla opět skvělá, jelikož se mezi účinkujícími objevil brněnský sbor Kampanela a celou akci moderoval herec Jan Adámek. Přítomnost ministra obrany Martina Stropnického a kardinála Dominika Duky dodala vernisáži slavnostní ráz, stejně tak i účast dalších příslušníků armády, válečných veteránů a primátorky města Prahy Adriany Krnáčové.

Velký úspěch výstavy fotografií „Ten druhý život“ potvrdil jen to, že Nadační fond NIKÉ si může pogratulovat za tak úžasnou myšlenku, která se zrodila právě u něj.

Ale nezoufejte, výstava ještě nekončí, můžete na ni ještě zajet do Prahy a následně je tu přichystána další akce, která na výstavu fotografií bezprostředně navazuje. Dne 4. 10. 2016 se bude konat dražba, jíž se samozřejmě můžete zúčastnit a některou z fotografií vydražit.