PROJEKT NADAČNÍHO FONDU NIKÉ „NA KŘÍDLECH“

Rádi bychom vám v rámci aktualit webu Nadačního fondu NIKÉ a s blížícím se finále slavnostního zakončení putovní výstavy fotografií z válečných misí „Ten druhý život“, chtěli připomenout benefiční večer, který se konal dne 27. listopadu 2015 v Klubu Univerzity obrany.

Víte, proč je tato akce z loňského listopadu tak důležitá?

Odpovíme stručně – hlavní myšlenka, která se toho večera zrodila, byla podpora válečných veteránů s cílem vybudování jejího centra v Brně. Tato idea vznikla z popudu ředitelky Nadačního fondu NIKÉ ve spolupráci s Vojenskou nemocnicí Brno, P. O. Takto se tedy zrodil projekt, který je v naší republice zcela ojedinělý a zároveň i první.

Nyní vám ve zkratce přiblížíme, jaké aktivity k propagaci Centra pro válečné veterány následovaly po tomto slavnostním večeru. Znamenalo to sice desítky a stovky hodin práce, ale vyplatilo se.

Hlavním lákadlem pro širokou veřejnost byla výstava fotografií z válečných misí „Ten druhý život“, která se uskutečnila pod patronátem pana ministra obrany MgA Martina Stropnického, jejíž průběh můžete sledovat nejen na https://www.facebook.com/tendruhyzivot/, ale i na našich webových stránkách www.nadacnifondnike.cz včetně facebooku.

Začátek výstavy se odehrál v Brně na hradě Špilberk za účasti ministra obrany pana MgA Martina Stropnického a výstava dál pokračovala v Olomouci, v Jaderné elektrárně Dukovany, Ostravě Vítkovicích, na zámku Lednice a v současné době se koná v Třeboni.

Samozřejmě se Nadační fond NIKÉ nemohl z provozních a časových důvodů zúčastnit všech putovních výstav v jednotlivých lokalitách, ale přece jen jsme se snažili navštívit kromě našeho sídelního města Brna také výstavu v Jaderné elektrárně Dukovany, na zámku Lednice a v Třeboni. Těšíme se také na slavnostní vernisáž a zakončení v prostorách Starého královského paláce na Pražském hradě za přítomnosti předních českých politiků a představitelů Ministerstva obrany.

Jsme velmi potěšeni, že původní myšlenka ředitelky Nadačního fondu NIKÉ charitativního projektu „Na křídlech“ se takto rozjela a s přidruženým projektem výstavy fotografií „Ten druhý život“ dosáhla značné pozornosti. Jak jsme již psali na našich webových stránkách, jednotlivé fotografie jsou opravdu velice emotivní a jejich atmosféru plně vystihuje název celého cyklu výstav.

Věříme, že projekt „Na křídlech“ se sejde s velkým zájmem nejen u novodobých veteránů, jejich rodinných příslušníků a přátel, ale bude se těšit pozornosti i široké veřejnosti.

Doufáme, že podporu projektu najdeme také při našem setkání s „Modrými barety“, jak všeobecně nazýváme Mírové síly Organizace spojených národů, kteří se snaží po celém světě zabraňovat

konfliktům a zároveň působí jako pozorovatelé při humanitárních misích. Zbývá ze zajímavosti podotknout, o čemž mnoho lidí neví, že v roce 1988 byla Mírovým silám OSN udělena Nobelova cena míru za prosazování mírových metod při řešení konfliktů.

Držte nám palce, ať se vydaří.

Podrobné informace o dalším průběhu projektu, najdete na našich webových stránkách a facebooku. – tak tedy sledujete web a dozvíte se, jak to s naším projektem vypadá.

kridla

„Všechny ideály nepotřebují jen křídla,

ale i místo, odkud by mohly vzlétnout.“

Ernest Hemingway