MEDLÁNECKÝ DĚTSKÝ DEN 2017

V sobotu 3. června 2017 se uskutečnil jako každoročně dětský den, pořádaný Úřadem městské části Brno – Medlánky se sponzory a partnery, ke kterým Nadační fond NIKÉ dlouhodobě patří. Stánky postavené v Zámeckém parku poskytly bohatou nabídku nejen zboží, ale i zajímavého tvoření včetně malování na tváře nebo předvedení ukázek zdravotní pomoci. Malé nadšence také zaujaly dva stany statných rytířů, kteří se představili malým divákům a předvedli něco ze svého válečného umění. Velký dík patří také České tábornické unii, Univerzitě obrany a herci Janu Adámkovi, který dětský den moderoval.

 

Program byl jak je patrno z letáku velmi bohatý, stejně jako byla i účast návštěvníků, kterým pro jejich velký počet muselo být brzy po poledni oznámeno, že balónky pro děti, darované restaurací Mc Donald na náměstí Svobody, již bohužel došly. Nezdálo se však, že by na stánku ubylo práce, jelikož s pomocí bomby SIAD zdarma nafukoval náš kamarád balónky, které děti dostaly od jiných firem. Příští rok bude Nadační fond NIKÉ muset počítat ještě s mohutnější účastí a zásobit se více. Co bychom však my všichni pro děti neudělali, nemám pravdu? Děkujeme i za báječné koblížky z Delta Pekárny, které jak jsme vyzvěděli od dětí, chutnaly opravdu báječně.

Univerzita obrany ve svém stanu seznámila děti s armádní výstrojí a výzbrojí, Městská policie Brno zase předvedla výcvik psů, kterým však bylo velké horko a ani stín vzrostlých stromů jim moc nepomohl.

Krásné, i když horké počasí přilákalo mnoho rodin a my věříme, že tyto akce se budou opakovat se stejným úspěchem a nasazením jako byl i ten letošní Medlánecký dětský den.

Několik momentek z dětského dne si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.