DĚTSKÝ DEN 4. ČERVNA 2016 V MEDLÁNKÁCH

MČ Brno – Medlánky uspořádal Medlánecký dětský den, ve kterém Nadační fond NIKÉ a Česká tábornická unie s přispěním Ministerstva obrany ČR, Vojenské nemocnice Brno, Univerzity obrany, Krajského vojenského velitelství v rámci festivalu „Brno, město uprostřed Evropy“ připravily program v Zámeckém parku a na letišti Medlánky.

Moderátor celého dětského dne Jan Adámek provedl dopoledne děti programem v Zámeckém parku, sestaveným z vystoupení dětských tanečních souborů a hudebních produkcí.

Na programu pro děti se podílela i taktická skupina Commandos z Univerzity obrany a statické ukázky v prezentačním stanu. Děti obdivovaly výzbroj vojáka v pískovém polním stejnokroji, vestu proti střepinám, přilby, útočnou pušku, samopal a další výstroj.

Na pistolovém laserovém trenažéru byla možnost vyzkoušet si střelby na sklopné terče. Děti se také vyřádily na malování maskovacími barvami po obličeji a při vědomostních soutěžích.

Nadační fond NIKÉ pozval mentálně a sluchově postižené děti z Dětského domova v Ivančicích, které si tento den k naší velké radosti opravdu užívaly.

Od 14 hod. se program i s moderátorem Janem Adámkem přesunul na letiště, kde předvedly svoje ukázky Hasiči JMK, Dobrovolní hasiči Soběšice a ZZS JMK. Zpestřením programu se staly vzletové ukázky Aeroklubu Medlánky, seskoky parašutistů a Vězenská služba předvedla ukázku dopadení uprchlých vězňů. Městská policie přispěla s ukázkami práce psovodů a v 17 hod. ukončila program jezdecká Policie ČR.

dd