DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VOJENSKÉHO LETIŠTĚ V NÁMĚŠTI NAD OSLAVOU

U příležitosti šedesátého výročí založení vojenského letiště v Náměšti nad Oslavou se konal Den otevřených dveří, na který byl Nadační fond NIKÉ pozván jako čestný host v rámci projektu Centra pro válečné veterány. Pořadatelem akce byla 22. základna letectva ve spolupráci s Vojenským leteckým klubem a městem Náměšť nad Oslavou. Počasí přálo pořadatelům a slunečného dne si užilo dvanáct tisíc diváků, z nich někteří nadšenci cestovali až ze Slovenska. Akci si nenechal ujít ani 93 – letý generál Emil Boček, pilot RAF a válečný veterán II. světové války. Na oslavě výročí byla slavnostně pokřtěna i kniha pojednávající o historii letiště.

Program byl bohatý a na své si přišli muži všech věkových kategorií – a nejen muži. Kromě armádní letecké techniky diváci měli možnost shlédnout celou řadu ukázek. Na začátku denního programu jsme mohli obdivovat práci psovodů a svůj um ukázali později i parašutisté. Bojové umění předvedli příslušníci 225. praporu bojového zabezpečení a simulovaný zásah ukázala Vojenská hasičská jednotka.

A přirozeně to byly ukázky z leteckého umění našich vojenských pilotů, ať už to byly vrtulníky nebo stíhačky k nemalé radosti přítomných dětských obdivovatelů, kteří snili, že za kokpitem těchto strojů budou jednou sedět oni sami.

Dovolte nám prosím nabídnout vám pár snímků z krásného slunečného Dne otevřených dveří na vojenském letišti v Náměšti nad Oslavou.

namest13